onKOlay Yılın En Başarılı Health & Wellness ve Bilinçlendirme Aplikasyonu ödülünü aldı

Roche sponsorluğunda, Türk Kanser Derneği ve dijital sağlık girişimi Albert Health iş birliği ile geliştirilen dijital hastalık takibi ve yönetimi uygulaması onKOlay, Golden Pulse Awards’da “Yılın En Başarılı Health & Wellness ve Bilinçlendirme Aplikasyonu” ödülünün sahibi oldu.

Uçtan uca dijital hastalık yönetimi ve tele sağlık uygulaması onKOlay, Türk Kanser Derneği ve dijital sağlık girişimi Albert Health iş birliği ve Roche sponsorluğunda geliştirildi. Kanser hastalarının tedavi takibinin kolaylaştırılması ve verilerin hasta onayı ile hekimlerle paylaşılarak hastalığın daha etkin bir şekilde yönetilmesini hedefleyen onKOlay, alanında öncü ve yenilikçi bir uygulama olarak Golden Pulse Awards’da “Yılın En Başarılı Health & Wellness ve Bilinçlendirme Aplikasyonu” ödülüne layık görüldü.

Roche İlaç Türkiye İş Birimleri, Çeviklik, Dijital ve Data Lideri Gizem Kedici Özbayraç, “Roche’un 125 yıldır sağlık hizmetleri ekosisteminin geleceğine yön vermek üzere hastalıklarla mücadelede sunduğu yenilikçi tanı ve tedavi çözümleri yaşamları iyileştirirken, kurduğu güçlü iş birlikleri ile bu etkinin daha geniş bir alana yayılmasına olanak tanıyor. Roche Türkiye sponsorluğunda, Türk Kanser Derneği ve dijital sağlık girişimi Albert Health iş birliği ile geliştirilen onKOlay uygulamasıyla kanser hastalarının hastalıkla mücadelesinde yaşamlarını kolaylaştırmayı hedefledik. Her hastanın kendine özgü yolculuğuna, semptom takibinden hekim iletişimine, kanserle ilgili kapsamlı bilgilerden ilaç hatırlatıcısına kadar birçok fonksiyonla katkı sağlayan onKOlay’ın, ‘Yılın En Başarılı Health & Wellness ve Bilinçlendirme Aplikasyonu’ ödülüne layık görülmesi bizi gururlandırdı. Önümüzdeki süreçte Roche olarak daha fazla hasta için daha fazla fayda yaratmak üzere, tele sağlık alanında yenilikleri takip ederek hasta yolculuğuna odaklanmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Türk Kanser Derneği Sağlık ve Eğitim Direktörü Tuğçe Kuştur, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Kanser hastalığı multidisipliner yaklaşım gerektiren, hekim ile yakın temasta olunması ve tedavi süreci/sonrasındaki etkilerin yakından takip edilmesi gereken bir hastalık. Komplikasyonları yönetebilmek için kişiye özel bilgilere kolay ulaşmak, tedavi süresince takip edilmesi gereken verileri etkili ve kolay ulaşılabilir şekilde kayıt altında tutmak hastalık sürecini olumlu etkiliyor. Teknolojinin ve dijitalleşmenin gün geçtikçe daha çok önem kazandığı bir dönemde, dijital sağlık yönetim uygulamasını kanser hastalarına fayda sağlayacak bir proje haline getirmek ve tüm emeklerimizin sonucu olarak bu değerli ödüle layık görülmek bizler için gurur verici.”

Albert Health Kurucu Ortağı ve CEO’su Recai Serdar Gemici ise şunları söyledi: “Roche Türkiye sponsorluğunda, Türk Kanser Derneği ile hayata geçirdiğimiz onKOlay ile kanser hastaları için klinik fayda yaratmayı amaçlıyoruz. Yapay zekâ tabanlı kronik hastalık yönetimi platformumuz Albert kapsamında yer alan onKOlay, onkoloji hastalarının hekimlerle iletişimini güçlendirmesine yardımcı oluyor. onKOlay aynı zamanda hekimlerimiz için de hastalığın takibi açısından kolaylıklar sunuyor. Uygulamamızın başarıyla kullanıma sunulması ve ödülle taçlandırılması bizleri çok mutlu etti.”

- REKLAM -spot_img

Diğer Haberler